Ultimate magazine theme for WordPress.
Skyscraper
Skyscraper Right

“I would Marry Diamond Platnumz if he asks” Hamisa Mobeto

0 1,236

By Annette Amondi

Tanzanian video vixen and Diamond Platnumz’s baby mama Hamisa Mobeto says she would not hesitate to marry Diamond if he asked her.

While on an interview with a Tanzanian media house Hamisa says she desires to get married to the bongo artist and wishes he would ask for her hand in marriage.

“Ndiyo nitakubali ingawa wapo wanaume wengi tu ambao wamekuja kutaka kutoa posa lakini kuoana na mtu mnatakiwa muwe na ‘chemistry’ moja, mimi na Diamond tushakuwa na mtoto, lakini nina mwingine pia kama alivyo yeye,” she said

When asked if she is not worried about Diamond’s philandering ways, the petite lass says she is not focused on his past.

“Makosa yapo lakini hayo naweza kuyaangalia mbele lakini siyo kwa sasa, kama ni mtu mwenye nia njema na mimi ataonekana,” said Mobetto

Comments
Loading...